Krediidikonto – võtta või jätta?

Facebook
Twitter
Email

Krediidikontod on tarbijate seas kiiresti populaarseks saanud just viimasel paaril aastal. Kui teenus algselt turule tuli, siis tundus ta oma olemuselt midagi unikaalset, kuid ajaga on selgeks saanud, et see on lihtsalt üks “vana hea” uues kuues.

Krediidikonto

Reeglina seostatakse krediidikonto teenust kiirlaenudega, kuna intress on selle teenuse puhul tavaliste väike – või tarbimislaenudega võrreldes päris krõbe. Järgnevalt anname kiire ülevaate sellest, mis teenusega on tegemist, millistel tingimustel seda taotlema peab ning kust leida parimaid krediidikonto pakkumisi.

 

Mis on krediidikonto?

Krediidikonto töötab virtuaalse krediitkaardi põhimõttel. Sisuliselt tähendab krediidikonto avamine seda, et taotlejale määratakse tema maksevõimest tulenevalt limiit, mida ta saab vastavalt soovile kas kohe korraga või osade kaupa kasutusele võtta. Täpselt nii nagu parasjagu vaja on!

Üldiselt seostavad krediidikonto pakkujad seda teenust kui kõrgelt hinnatud võimalust omada parajas koguses rahatagavara. Teadaolevalt ei kaasne krediidikonto lepingu sõlmimisega ühtegi kulu enne, kui seal olevat raha ei ole kasutusele võetud. Seega võib konto avada lihtsalt niisama ja ilma, et mingit suuremat plaani raha kasutamiseks oleks valmis mõeldud.

Krediidikontole pääseb läbi virtuaalselt teenusepakkuja veebilehe kaudu. Konto omanik saab oma paroolidega logida sisse 24/7 ning vastavalt vajadusele “tellida” raha oma isiklikule pangaarvele. Ülekanded toimuvad tegelikult väga kiiresti, isegi kuni 15 minutiga, mis tähendab ligipääsu oma krediidile praktiliselt ööpäevaringselt. See on ka peamine põhjus, miks teenus tarbijate seas nii sooja vastuvõtu on saanud!

Krediidikonto plussid:

  • laenusummad on parajalt suured;
  • laenule pole vaja tagatist;
  • raha kasutamise üle otsustab laenaja;
  • raha võib kasutusele võtta korraga või osade kaupa;
  • intressid on mõistlikud ning tagastamistähtajad paindlikud.

 

Mille alusel erinevaid krediidikontosid võrrelda?

Iga krediiditeenuse puhul kehtivad põhimõtted, mille alusel teenuse sobivust hinnata saab. Kõige tähtsamaks argumendiks on muidugi kulud, mis laenu kasutamisega kaasnevad. Kuigi intress on kõige selgem näitaja, mille põhjal laenu kallidust hinnata, ei anna see alati täit ülevaadet olukorrast.

Hoopis kindlam on võrrelda krediidi kulukuse määra ehk KKM-i, mis sisaldab endas lisaks intressikulule ka krediidi haldamisega seotud kulusid (lepingutasu, haldustasu jms), mis võivad igakuiste tagasimaksete sees varjule jääda.

Muidugi tasub kulude kõrval vaadata ka muid mugavusi, mida erinevad krediiditeenuse pakkujad ikka oma laenutoodetega seovad. Erinevad soodustused või mõnel juhul ka intressivabad kasutusperioodid, mida siin-seal krediidikonto reklaamide juures näha võib, on igati kasulikud boonused!

 

Soodsaimad krediidiandjad Eestis

Laenukompassi krediidikontode turu uuringu kohaselt on järgmised ettevõtted Eesti soodsaimad laenuandjad:

  1. HyBa CREDIT – KKM 41,40%
  2. Raha24 
  3. Smsraha
  4. Monefit
  5. Credit24
  6. Ferratum

 

Kuidas krediidikonto taotlemine käib?

Krediidikonto taotlemine on väga lihtne, sest kogu asjaajamine käib mugavalt veebi kaudu. Internetis tuleb täita vaid taotlusvorm – esitada sissetulekute ning väljaminekutega seotud info ning kinnitada muud olulised isikuandmed. Sellele infole tuginedes saab laenuandja määrata esmase kliendiprofiili ning teha personaalse pakkumise.

Esimese krediidikonto taotlemise korral tuleb arvestada sellega, et laenuandja küsib kinnitust esitatud andmetele. Kõige tähtsam on hinnata laenutaotleja tegelikku maksevõimet ning sellest saab muidugi kõige selgema ülevaate pangakonto väljavõtte põhjal. Kui sellega on kõik korras, saab reeglina peale isikutuvastuse läbimist liikuda edasi lepingu allkirjastamiseni.

Siit edasi muutub teenuse kasutamine vaid lõbusamaks – kui mõlema osapoole allkirjad on lepingul olemas nagu kord ja kohus, saab taotleja asuda aktiivselt oma vastselt avatud krediidikontot ning sellega kaasnevaid hüvesid kasutama!

 

Kuidas mõjutab krediidikonto kasutamine edasist laenuvõimekust?

Kuigi sageli arvatakse, et igasuguste kiirlaenu-tüüpi krediiditoodete kasutamine võib tulevikus näidata laenajat halvas valguses, siis nii hull asi siiski pole. Praegusel ajal keskendutakse rohkem sellele, et endale võetud kohustused on probleemideta täidetud. Seega kui laenumaksed on õigel ajal tasutud ning võlad puuduvad, ei tasu arvata, et näiteks kodulaenu taotlemisel võiks tulevikus probleeme tekkida.

Seetõttu võib öelda, et kõige olulisem on hoida korrektset joont oma finantskäitumises. Tuleb tõdeda, et liiga paljude krediiditeenuste kasutamine üheaegselt ei jäta tõenäoliselt head muljet. Kuna liiga kergekäeline laenamine iga väikese väljamineku jaoks ei ole eriti mõistlik tegevus, siis jääb siin üle vaid soovitus – laena vastutustundlikult ning üksnes siis, kui muud võimalust pole!

Autorist lähemalt

Autorist lähemalt

Tarbimislaenud.ee on sõltumatu portaal, mis seletab lahti tarbimislaenudega seonduvad põhimured ja küsimused. NB! Tarbimislaenud.ee ei paku finantsteenust ning me ei võta külastajate ees vastutust finantsotsuste langetamise eest.

Sisukaart